KTU atvirieji mokymai: galimybė pasiruošti Informacinių technologijų egzaminui

Svarbiausios | 2020-05-29

Atsirado puiki galimybė visiems besiruošiantiems Informacinių technologijų (IT) valstybiniam brandos egzaminui. Jau prieš keletą metų Panevėžio Juozo Balčikonio gimnazijoje dirbanti IT mokytoja, Kauno technologijos universiteto (KTU) dėstytoja Renata Burbaitė, buvo sumaniusi apie kursą skirtą ruoštis IT egzaminui. Šiandien šį kursą gali pasiekti kiekvienas: tiek mokytojas, kuriam prireikė medžiagos, tiek ir moksleivis norintis įgauti žinių tam tikroje temoje ar tiesiog pasikartoti jau žinomą medžiagą. Jau liepos 13 d. abiturientai rinksis prie kompiuterių atlikinėti IT valstybinio egzamino užduočių. Norime paraginti apsilankyti kurse, kuriame rasite visų egzamino temų aiškinamąsias vaizdo pamokėles bei užduočių rinkinius.

Nuoroda į laisvai prieinamą kursą: https://bit.ly/3gxoNbh

Nusprendėme pakalbinti kurso sumanytoją, 2019 metais metų mokytoja tapusią, Renatą Burbaitę. Ji pasidalino įžvalgomis apie IT egzaminui skirtą kursą ir kaip sekėsi prisitaikyti prie taip netikėtai atsiradusio nuotolinio mokymo.

 

Papasakokite kaip atsirado idėja suorganizuoti kursą, kuriame kiekvienas- tiek mokytojas, tiek mokinys gali surasti visą reikiamą informaciją pasiruošimui Informacinių technologijų valstybiniam brandos egzaminui?

Nuo 2005 m. dirbu informacinių technologijų valstybinio brandos egzamino (IT VBE) kandidatų darbų vertinimo komisijoje, matau, kokias klaidas dažniausiai daro mokiniai, kokių įgūdžių jiems stinga. Idėja parengti kursą, skirtą pasirengimui IT VBE, gimė prieš keletą metų, tik vis pritrūkdavo laiko sukauptus išteklius sudėti į vieną kursą, kuris būtų laisvai pasiekiamas visiems norintiems.

Kaip šiame pasiruošimui skirtam kurse išdėliota medžiaga?

Kurso medžiaga apima informacinių technologijų 11-12 klasių bendrąjį kursą ir išplėstinio kurso programavimo modulį. Ištekliai suskirstyti temomis ir potemėmis. Kurse yra mokomosios vaizdo pamokos, užduočių rinkiniai savarankiškam darbui.

Kaip manote ar šis kursas naudingesnis mokytojams ar mokiniams?

Mokytojams naudingas tuo, kad gali pasipildyti turimus išteklius naujais, nukreipti mokinius naudotis kurse pateikiama medžiaga. Mokiniams naudingas tuo, kad visus kartojimui skirtus išteklius gali surasti vienoje vietoje, dirbti savo tempu.

Ar daug žmonių dirbo prie šio projekto? Kiek tai užtruko?

Kurso pagrindą sudaro užduočių rinkiniai. Kuriant programavimo užduotis daug darbo įdėjo studentai, programavimo pamokėlių užduočių rengėjai. Prie bendrojo kurso užduočių rengimo daug prisidėjo mokytojai. Daugiausia laiko reikėjo ištekliams išrinkti ir susisteminti. Tai nuolatinė darbo dalis, todėl trukmę apibrėžti labai sunku.

Kaip tokį kursą priėmė mokytojų bendruomenė? Galbūt jau girdėjote atsiliepimų ir iš mokinių?

Į kursą šiuo metu yra užsiregistravę 96 mokytojai ir 170 mokinių. Manau, kad atsiliepimus apie kursą išgirsime po informacinių technologijų brandos egzamino.

Prasidėjus nuotoliniam mokymui, ekspertai pabrėždavo, jog lengviausiai prisitaikyti prie pasikeitusių mokymo sąlygų  turėtų IT mokytojai. Tačiau mokytojai buvo kitokios nuomonės, nes jie turėjo būti ramstis visai mokyklos bendruomenei, konsultacijų prasme. Kaip manote jūs?

Prisitaikyti prie pasikeitusių sąlygų man nebuvo sunku. Pirmosios dvi karantino savaitės buvo labai intensyvios, nes reikėjo paruošti naudojimui gimnazijos virtualią mokymosi aplinką, pagelbėti kolegoms. Labai džiaugiuosi, kad su šiais iššūkiais mūsų gimnazijos bendruomenė susidorojo. Ir mokytojai, ir mokiniai labai atsakingai žiūri į nuotolinį mokymąsi, labai pagerėjo IT taikymo įgūdžiai.

Nuotolinio mokymo etapas buvo netikėtas. Kaip galvojate ar toks mokymo(si) būdas buvo naudingas ar abiturientams ir mokytojams buvo pakišta „meškos paslauga“?

Toks mokymo(si) būdas labai naudingas, nes ugdoma mokymosi mokytis kompetencija, laiko planavimo įgūdžiai, kurių labai prireiks studijuojant universitete ir tolesnėje darbinėje veikloje.

Kaip manote ar šie mėnesiai, kai pamokos buvo vedamos nuotoliniu būdu gali stipriai pakeisti galutinius egzaminų rezultatus moksleiviams?

Egzaminų rezultatams nuotolinis mokymasis didelės įtakos galutiniams egzaminų rezultatams neturės, jei visą mokymosi laikotarpį buvo dirbta atsakingai ir nuosekliai.

Technologijos suteikia daugiau galimybių, ar mokytojai praėję šį priverstinį nuotolinio mokymo(si) etapą išeis atsikratę pareigos ar įgiję naujų gebėjimų ir pritaikys juos tradiciniame mokyme(si)?

Manau, kad mokytojai šiuo laikotarpiu įgijo daug naujų gebėjimų, kuriuos sėkmingai pritaikys tradiciniame mokymesi.

Papasakokite savo patirtį kaip sekėsi pasiekti mokinius? Ar sunku buvo įprasti prie naujo pamokų ritmo? Kaip prisitaikė kiti mokytojai iš jūsų pažįstamų bendruomenės? Kaip moksleiviams sekasi naudoti IT kursą? Ar nepritrūko laiko ruošiant moksleivius VBE, kaip jie reaguoja į šią situaciją?

Su mokiniais realiu laiku bendraujame „Zoom“ platformoje, socialiniuose tinkluose, virtualioje mokymosi aplinkoje „Moodle“, naudojame elektroninio dienyno galimybes. Išvardintas bendravimo priemones naudoja ir kolegos. Mūsų gimnazijos mokiniai motyvuoti ir atsakingi, jie labai sėkmingai naudojasi tiek mokytojų pasiūlytais, tiek pačių susirastais mokymosi ištekliais. Laiko tikrai užteko, nes paskutinį mokslo metų pusmetį jau daug metų skiriame kartojimui. Kadangi IT VBE vyks liepos 13 d., tai tikiuosi, kad dar kartą viską pakartosime per konsultacijas. Labiausiai visiems trūksta tiesioginio bendravimo ne virtualioje erdvėje.

We are using cookies to provide statistics that help us give you the best experience of our site. You can find out more or switch them off if you prefer. However, by continuing to use the site without changing settings, you are agreeing to our use of cookies.
Sutinku