Informatikai turi ne tik gerų idėjų, bet ir žino, kaip jas įgyvendinti

Svarbiausios | 2016-01-08

KTU IF studentai Andrius Paulauskas ir Tomas Valatkevičius teigia, jog nepasinaudoti dėstytojų siūloma galimybe įsitraukti į aktyvią mokslinių projektų įgyvendinimo veiklą būtų ne tik neprotinga, bet ir gaila – prarastum dalį studentiško gyvenimo malonumų. Studentai siūlo pasinaudoti visomis progomis, kurių viena – prisijungti prie kūrybinės IF studentų grupės. 

Besimokydami KTU Informatikos fakultete (IF) Multimedijos technologijų studijų programą, abu studentai prisijungė prie aktyvių jaunuolių komandos, kurie kartu su dėstytojais ne tik dirba su naujausia technologija, bet ir dalyvauja įvairiuose moksliniuose renginiuose, studijų mugėse, parodose ir projektuose. Studentai sutiko pasidalinti savo patirtimi ir įspūdžiais, kuriuos įgavo, dalyvaudami šioje komandoje. 

– Žinome, jog kartu su dėstytojais dirbate su naujausia technologija ir įgyvendinate įvairius projektus. Kodėl jums yra įdomi ši veikla?

– Smagu yra kurti ką nors naujo. Po parodas ir konferencijas apsilankome, smagu išgirsti žmonių nuomones apie mūsų darbus.

Didelis privalumas, kad patiems nebūtinai reikia pirkti įvairios įrangos, kuri gali brangiai kainuoti, ją suteikia universitetas. Kažin ar būtume galėję patys kurti virtualų irklavimą, kai treniruoklis kainuoja apie 1000 eurų (pasakojo Andrius).

– Naujais dalykais visada domėjausi, o čia universitete gaunu progą prie jų prisiliesti ir „pažaist” su jais, tad motyvacija tik dar didesnė (pasakojo Tomas).

-Kokius projektus jau esate sukūrę ir kokiuose renginiuose dalyvavote?

– Kūrėme virtualias ekskursijas, kurias pritaikėme virtualios realybės prietaisams, taip pat prisidėjau prie kelių kitų projektų, susijusių su virtualia realybe.

Mūsų komanda dalyvavo „Game On”, „Technorama”, „Tyrėjų naktis”, „Erdvėlaivis Žemė” ir dar yra tų projektų, kurie tiesiog nėra įsimenami dėl jų gausos. Dažniausiai svarbu būna produktą tinkamai paruošti, o ne galvoti, kas tai per renginys, nes dažniausiai laiko domėtis renginiais beveik nelieka. Tikslas būna gerai pasirodyti visur (pasakojo Tomas).

– Dalyvavome nuo grynai sportinio renginio „Gintarinių irklų” regatos iki žaidimų parodos “GameON” (pasakojo Andrius).

– Kaip manai, kokie studentai ir kodėl turėtų susidomėti galimybe prisijungti prie kūrybinės studentų grupės?

– Manau, kad studentai, kurie nori prisijungti prie aktyvios mūsų komandos, turėtų būti tie, kurie kažką „neša” su savimi, o tai ne būtinai turi būti žinios. Galbūt tai gali būti charizma, užsispyrimas, galų gale oratorystė, nes kartais visiškam informatikui, su paprastu žmogumi nėra lengva susikalbėti.

Aišku gerai, jeigu žmogus turi visų šių sugebėjimų, bet svarbiausia, kad jis turi norėti tobulėti, atrasti kažką naujo, nusimanyti naujausiose technologijose, suprasti ir gebėti modifikuoti šiuolaikines sistemas (pasakojo Tomas).

– Kokią naudą gavai iš dalyvavimo šioje studentiškoje mokslinėje veikloje?

– Visų pirma, tai labai daug pamatai, suvoki, kad einant žingsnis žingsnin su technologijomis, veiklos sritys yra labai plačios ir beveik beribės. Kodėl beveik beribės? Todėl, kad ankščiau ar vėliau visa tai baigiasi, tačiau plėsti jas – motyvacijos ir noro reikalas.

Išmokau daugiau dirbti komandoje, supratau kaip vyksta projekto vykdymas ir kiti dalykai, susiję su projektais (pasakojo Tomas).

– Ką man svarbiausia „davė”, tai praktikos, dirbant prie realių projektų informatikos srityje. Kad kažko konkrečiai išmokau, negalėčiau įvardinti, bet tikrai, dirbant kiekvieną dieną žinios tikrai tobulėjo (pasakojo Andrius).

– Ar norėtumėte tęsti tokią veiklą ir po studijų?

– Jeigu bus galimybė, bus ir noro (teigė Andrius).

– Mielai, jeigu tik mane pasiliktų, tai aš norėčiau (teigė Tomas).

 

Susitikimas vyks š. m. sausio 27 d. KTU Informatikos fakultete (Studentų g. 50-101 aud.) 12 val.

Kviečiami yra Informatikos fakulteto visų kursų studentai.  

Daugiau video medžiagos apie studentų ir dėstytojų vykdomus jungtinius projektus rasite čia: youtube.com/watch?v=9C0Fk8ioeWU

We are using cookies to provide statistics that help us give you the best experience of our site. You can find out more or switch them off if you prefer. However, by continuing to use the site without changing settings, you are agreeing to our use of cookies.
Sutinku