Dr. J. P. Kazicko programavimo konkursas 2024 m.: seminarai mokytojams ir nugalėtojų gausa

Svarbiausios | 2024-02-27

Vasario 24 d. Kauno technologijos universiteto Informatikos fakultete (KTU IF) vyko kasmetinis renginys – dr. Juozo Petro Kazicko moksleivių programavimo konkurso forumas. Forumo metu moksleiviai iš visos Lietuvos švietimo įstaigų rinkosi KTU studentų miestelyje ir sprendė organizatorių paruoštas programavimo užduotis.

Mokytojai tuo pat metu gilino žinias ir kėlė kvalifikaciją jiems parengtuose seminaruose apie dirbtinio intelekto (DI) įrankių taikymą mokymosi procese, apie virtualių edukacinių pabėgimo kambarių koncepciją ir kompiuterių tinklų veikimo principus.

Kol organizatoriai tikrino moksleivių pateiktus atsakymus, renginio dalyviai leido laiką žaisdami KTU IF Virtualios ir papildytos realybės technologijų laboratorijų komandos kurtus žaidimus, fotografavosi prie žaliojo fono, išbandė savo jėgas fakulteto studentų atstovybės „InfoSa“ organizuojamame protmūšyje. Tą pačią dieną vyko ir informacinės sistemos grafinės sąsajos projektavimo varžybos.

Pagrindinėje renginio dalyje, apdovanojimų ceremonijoje, moksleivius pasveikinti susirinko konkursą remiančių įmonių atstovai: „Teltonika“, „Singletonas“, „Satalia“, „Festo“, „Centric“, „GOD“, „Devoteam“ bei „Coherent Solutions“.

Kartu su įmonių atstovais moksleivius sveikino ir pagrindinio konkurso rėmėjo Kazickų šeimos fondo atstovė, Vilniaus biuro generalinė direktorė Domantė Greifenbergerytė. Svečiai ne tik įteikė laureatams skirtus prizus, bet ir linkėjo nesustoti domėtis programavimo pasauliu. Iškilmių metu buvo pagerbti ir apdovanoti dr. J. P. Kazicko programavimo konkurso regioninio bei finalinio (šalies) etapų nugalėtojai.

Regioninių konkursų Aukštaitijoje, Dzūkijoje, Kauno mieste bei rajone, Suvalkijoje, Vilniaus mieste bei rajone ir Žemaitijoje geriausiai pasirodę moksleiviai apdovanojami Kazickų Šeimos fondo bei remiančių įmonių piniginiais prizais. Šiais metais Aukštaitijos regioną rėmė „Devoteam“, Žemaitijos regioną – įmonė „Singletonas“, o Suvalkijos – įmonė „Teltonika“. Dzūkijos regiono moksleiviams prizus steigė įmonė „GOD“, Vilniaus miesto moksleiviams – „Coherent Solutions“, o Kauno miesto regiono – įmonė „Centric“.

Kiekvieno regiono nugalėtojo prizą lygiomis dalimis sudaro Kazickų šeimos fondo ir regioną remiančios įmonės skirtos lėšos. Pirmosios vietos nugalėtojui skiriamas 400 eurų prizas. Du antrosios vietos nugalėtojai apdovanojami 280 eurų prizais, o trečiosios vietos nugalėtojai, kurių yra net trys, iškovojo 180 eurų dydžio prizus.

Regiono etapo laureatai džiaugėsi Kazickų šeimos fondo ir fakulteto partnerių dovanomis:

Aukštaitijos regione nugalėtojo prizą iškovojo Domas Zigmantavičius (Biržų „Saulės“ gimnazija), antrosios vietos nugalėtojais tapo Daniil Bendelston (Visagino „Atgimimo“ gimnazija) bei David Eidėnas (Visagino „Atgimimo“ gimnazija). Trečiosios vietos nugalėtojais tapo Jokūbas Būdvytis (Panevėžio Juozo Balčikonio gimnazija), Timofej Šapoval (Visagino „Atgimimo“ gimnazija) bei Rokas Gedvilas (Anykščių Jono Biliūno gimnazija).

Žemaitijos regiono nugalėto šiais metais tapo Augustas Kakta (Šilutės Vydūno gimnazija). Antrosios vietos prizus atsiėmė Rokas Bomblauskas (Telšių Žemaitės gimnazija) ir Emilija Cechanavičiūtė (Klaipėdos licėjus), o net tris trečiąsias vietas iškovojo Henrikas Šachmanovas (Klaipėdos „Vėtrungės“ gimnazija), Dovydas Labanauskas (Šiaulių Juliaus Janonio gimnazija) bei Dovydas Baniulis (Klaipėdos „Ąžuolyno“ gimnazija).

Suvalkijos regiono nugalėtoju tapo Šarūnas Sinkevičius (Marijampolės Rygiškių Jono gimnazija), o antrąsias vietas iškovojo Adrijus Adomaitis (Jurbarko Antano Giedraičio-Giedriaus gimnazija) ir Domas Baliūnas (Marijampolės Rygiškių Jono gimnazija). Trečiosios vietos nugalėtojais tapo Arnas Biesevičius (Prienų „Žiburio“ gimnazija), Mantvydas Kučinskas (Marijampolės Rygiškių Jono gimnazija) ir Silvija Jusaitė (Marijampolės Rygiškių Jono gimnazija).

Pirmąją vietą Dzūkijos regione iškovojo Domas Grimalauskas (Alytaus šv. Benedikto gimnazija). Antrąją vietą laimėjo Tautvydas Tauras (Elektrėnų sav. Vievio gimnazija) ir Andrius Rakauskas (Alytaus Jotvingių gimnazija). Trečiosios vietos laureatais tapo Vanesa Balsytė (Alytaus Jotvingių gimnazija), Matas Brazauskas (Elektrėnų sav. Vievio gimnazija) ir Dovydas Šleinius (Kaišiadorių r. Rumšiškių Antano Baranausko gimnazija).

Kauno miesto regione geriausiai pasirodė Tomas Marcinkevičius (Kauno technologijos universiteto gimnazija). Antrąsias vietas iškovojo Augustas Kurlavičius (Kauno technologijos universiteto gimnazija) ir Tomas Rimkus (Kauno technologijos universiteto gimnazija). Trečiosios vietos nugalėtojais tapo Mindaugas Simukaitis (Vytauto Didžiojo universiteto „Rasos“ gimnazija), Vytis Barkauskas (Lietuvos sveikatos mokslų universiteto gimnazija), Marijonas Keturakis (Kauno Antano Smetonos gimnazija) ir Faustas Kondratavičius (Lietuvos sveikatos mokslų universiteto gimnazija).

Vilniaus miesto regiono nugalėtoju tapo Tomas Mindaugas Bivainis (Vilniaus jėzuitų gimnazija), o antrąsias vietas iškovojo Kipras Deksnys (Vilniaus licėjus) bei Jokūbas Jasiūnas (Vilniaus licėjus). Trečiąsias vietas iškovojo Nojus Adomaitis (Vilniaus licėjus), Aidas Agejevas (Vilniaus licėjus) ir Julius Janeliūnas (Vilniaus Gedimino technikos universiteto inžinerijos licėjus).

Forumo nugalėtojai apdovanojami jungtiniais Kazickų šeimos fondo bei įmonių prizais:

Kartu su Kazickų šeimos fondu pirmos vietos nugalėtojui prizą steigė „Centric“, trims antros vietos nugalėtojams – įmonė „Teltonika“, o net penkiems trečią vietą iškovojusiems moksleiviams – „Satalia“.

Pirmosios vietos nugalėtojui skirtas 600 eurų piniginis prizas, kuriam 400 eurų skyrė Kazickų Šeimos Fondas ir 200 eurų įmonė „Centric“. Antrosios vietos nugalėtojams atiteko po 430 eurų. Kiekvieno iš šių prizų 280 eurų dalį įsteigė Kazickų Šeimos fondas ir po 150 eurų įmonė „Teltonika“. Net penki trečiosios vietos nugalėtojai iškovojo piniginius prizus, kurių vertė yra 280 eurų, iš kurių180 eurų kiekvienam prizui skyrė Kazickų Šeimos Fondas ir po 100 eurų įmonė „Satalia“.

Šiais metais finaliniame (šalies) etape geriausiai pasirodė Aistė Savickaitė (Kauno technologijos universiteto gimnazija). Antrosios vietos nugalėtojais tapo Kipras Deksnys (Vilniaus licėjus), Rokas Rimkus (Vilniaus licėjus) ir Tomas Rimkus (Kauno technologijos universiteto gimnazija).

Penki moksleiviai iškovojo trečiąsias vietas: Jokūbas Jasiūnas (Vilniaus licėjus), Tomas Marcinkevičius (Kauno technologijos universiteto gimnazija), Tomas Mindaugas Bivainis (Vilniaus jėzuitų gimnazija), Haroldas Pogojus (Mažeikių Merkelio Račkausko gimnazija), ir Gintaras Žulys (Šilutės Vydūno gimnazija).